Wyjazd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych do Szwecji !

Wyjazd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych do Szwecji !

Już niedługo otwieramy pierwszy w powiecie Zakład Aktywności Zawodowej, czyli “Zdrówko Legionowo”. W związku z tym zdecydowaliśmy się na organizację wyjazdu naszych przyszłych pracowników w celu integracji i przełamania barier pracy z osobami niepełnosprawnymi. Aby ugryźć ten problem wybraliśmy miejsce nieprzypadkowe znajdujące się w uznawanym za prekursora i wzór do naśladowania w dziedzinie działań dla osób niepełnosprawnych kraju – Szwecji.

Wyjazd integracyjny osób niepełnosprawnych zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo odbędzie się 16- 18 kwietnia. Rozpoczniemy go wyjazdem do Gdyni, skąd promem przepłyniemy do Karlskrony. Udało nam się nawiązać tam kontakt i współpracę z odpowiednikiem naszego Ośrodka Pomocy Społecznej, który na miejscu serdecznie nas ugości i przygotuje dla nas interesujące wykłady i będziemy mogli „namacalnie” zobaczyć jakie rozwiązania i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych stosowane są w Skandynawii.W planach mamy także zwiedzenie największej atrakcji tego miasta – Marinmuseum, czyli Muzeum Marynarki Wojennej. Najważniejsze jest jednak, że większość z naszych niepełnosprawnych pracowników będą mogli przeżyć “przygodę życia” i otworzyć się na zespół oraz ludzi, z którymi będą współpracować.

Zebranie dla osób uczestniczących w wycieczce odbędzie się 1 kwietnia o godz. 16 w Sali Ślubów w Urzędzie Miasta. Prosimy wszystkich o przybycie – tam zostanie zaprezentowany program wycieczki, podamy wszystkie szczegóły i będziemy mogli odpowiedzieć na ewentualne pytania.

Zapraszamy!
Dodaj komentarz